Naprawa zamka w drzwiach ma znaczący wpływ na bezpieczeństwo w Twoim domu

Zamki są tylko rzeczami, dlatego się psują. Zastanawiamy się wobec tego, jak naprawa zamka a w drzwiach wpływa na bezpieczeństwo oraz jak należy ją przeprowadzić. Okazuje się, że czasami wystarczy minimum nakładów finansowych i zaledwie odrobina wolnego czasu, żeby mieć problem z głowy.

Niepokojące objawy

Jeżeli:

  • padłeś ofiarą włamania,
  • zamek się zacina,
  • klucze nie chcą się włożyć lub obracają się w wyraźnie nieprawidłowy sposób,
  • mechanizmy ?haczą? lub nie pasują do drzwi…

?naprawa zabezpieczeń w drzwiach wydaje się absolutną koniecznością. Jeżeli się nie uda, będzie trzeba go wymienić, czyli zainstalować nowy. Zacznijmy jednak od tego, co można zrobić samodzielnie.

Naprawa zamka w drzwiach najprostszym sposobem

O ile nie uległ mechanicznej awarii, na przykład na skutek brutalnego włamania, zapewne jego problemy to zacinanie się i nieprawidłowe działanie. Często przyczyna leży w zbierającym się brudzie (np. kurzu), braku konserwacji, niewłaściwym smarowaniu czy postępującej korozji na skutek zbierania się kropelek wody.

Receptą na te wszystkie niebezpieczeństwa jest zastosowanie odpowiedniego środka konserwującego. Co ważne, nie można za niego uznać żadnego rodzaju smar czy oleju. Ich użycie grozi nie tylko zlepieniem brudu, a więc pogłębieniem problemu, ale także zabrudzeniem kluczy, które przecież nosimy zazwyczaj w kieszeni lub torbie.

Właściwym wyborem jest specjalistyczny preparat, na przykład ten znajdujący się ofercie firmy GERDA. Naprawa zamka w drzwiach niewielkim kosztem? Warto zainwestować te kilkanaście złotych w spray, który można wygodnie przechowywać w szufladzie lub samochodowym schowku i stosować do wszelkiego rodzaju wkładek, kłódek czy blokad.

Preparaty do konserwacji produktów dzięki swojemu chemicznemu składowi usuwają brud, wodę, kurz oraz rdzę, przy okazji zabezpieczając wewnętrzny mechanizm na przyszłość i zdecydowanie przedłużając jego funkcjonalność.

Problem, którego nie można bagatelizować

Zdarza się, że drzwi działają coraz gorzej właśnie przez zamek, a ich naprawa jest odwlekana w czasie. Cóż, mechanizmy same się nie naprawią, potrzebna jest zdecydowana reakcja. Tym bardziej, że ryzyko jest całkiem spore.

Czy chcesz, aby drzwi pewnego dnia się zatrzasnęły i nie dały otworzyć?

Czy chcesz, aby zamek przestał spełniać swoją podstawową funkcję i uległ pierwszemu lepszemu włamywaczowi?

Czy chcesz, aby bezpieczeństwo Twoje, Twoich bliskich i Twojego mienia było zagrożone z tak błahej przyczyny?

Dobrze wiemy, że nie. Dlatego nie bagatelizuj problemu, tylko jak najszybciej podejmij próbę samodzielnej naprawy lub od razu skontaktuj się z fachowcem.

Profesjonalna pomoc 24/7

Osobą, której potrzebujesz, jest doświadczony ślusarz. Taki, który potrafi ocenić stan mechanizmu, zaproponować najlepsze rozwiązanie i z miejsca wprowadzić je w życie. Właśnie takich fachowców zatrudniamy w ramach Pogotowia Ślusarskiego w ramach  całodobowego serwisu, montażu i naprawy zamków, drzwi oraz zabezpieczeń.

Działamy na terenie Warszawy i okolic, błyskawicznie reagując na zgłoszenia. Dysponujemy sprzętem najwyższej klasy, a także współpracujemy z czołowymi markami produkującymi wkładki i zabezpieczenia. Pamiętaj, że naprawa zabezpieczeń w drzwiach to priorytet dla domowego bezpieczeństwa. W tej materii możesz nam zaufać. Wystarczy jeden telefon!