Zakładanie zamków – kluczowy etap wykończenia każdej nieruchomości. Podejdź do niego odpowiedzialnie

Gdy przychodzi pora zakładania zamków, wiesz, że budowa lub remont naprawdę już się kończą. Zachowaj jednak czujność, nawet na ostatnim etapie. Od Twoich decyzji zależy bowiem bezpieczeństwo w niedalekiej i dalszej przyszłości. Dlatego zapoznaj się z dobrymi poradami i nawiąż współpracę ze ślusarzem, którego fachowość pozwoli Ci upewnić się co do jakości zabezpieczeń domu lub mieszkania.

Bezpieczeństwo w czterech ścianach

Dom kojarzy się z bezpieczeństwem, a przynajmniej powinien. Gdy go urządzasz, zapewne zwracasz uwagę na każdy szczegół. Projektujesz rozkład pomieszczeń, wybierasz rodzaj podłóg, kolory farb na ścianę, meble, dodatki? Nie zapominaj jednak o tym, że dobór zabezpieczeń i drzwi ma pierwszorzędne znaczenie. Jeśli chodzi o drzwi, muszą być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim energooszczędne i wyposażone w jak najlepsze zamki.

Wybór zamków i zabezpieczeń

Zamek, wkładka ? ich wybór na rynku jest ogromny, ale tym bardziej nie powinien wpływać na przypadkowość zakupów. Wręcz przeciwnie ? choćby dzięki dostępowi do Internetu można poznać świat zabezpieczeń i lepiej zainwestować w pieniądze. Zabezpieczenia zamówisz w sklepach internetowych i stacjonarnych, specjalistycznych, jak również dyskontach budowlanych oraz w firmach reklamujących się jako ślusarz Warszawa. Na rynku znajdziesz produkty nie tylko zagraniczne, np. amerykańskie, niemieckie oraz izraelskie, ale również polskie, wśród nich LOB czy GERDA.

Zamki dzielą się przede wszystkim na wpuszczane i nawierzchniowe. Te pierwsze wręcz idealnie pasują do drzwi wejściowych i powinny być antywłamaniowe. Co to oznacza? Ni mniej, ni więcej, jak lepszą zaporę przed nieautoryzowanym dostępem, np. w trakcie włamania. Żaden produkt nie jest niezniszczalny, ale pewne parametry wskazują, który model jest trudniejszy do zniszczenia i otwarcia. Znakiem jakości są certyfikaty przyznawane przez niezależne ośrodki badawcze ? Instytut Mechaniki Precyzyjnej czy Instytut Techniki Budowlanej. Wyróżnienia NATO czy spełnienie norm ISO również stanowią dobry prognostyk.

Jeżeli zainstalujesz konkretny zamek, w każdej chwili możesz dokonać nawet samodzielnej wymiany wkładki, czyli elementu, do którego wkładasz klucze. Taki zabieg jest stosunkowo niedrogi, a pozwala w każdej chwili podwyższyć poziom bezpieczeństwa. Co więcej, współcześnie istnieje bardzo wiele rozwiązań, które wspierają ochronę obiektów zarówno domowych, jak i firmowych:

  • alarmy;
  • czujniki;
  • systemy kontroli dostępu;
  • kamery, systemy CCTV;
  • współpraca z agencją ochrony.

Potraktuj odpowiedzialnie moment wyboru zabezpieczeń. Wszak chodzi o ochronę Ciebie i Twoich bliskich, a także mienia, którym dysponujesz. Pamiętaj, że do włamań w domach i mieszkaniach dochodzi najczęściej w przypadku słabych zabezpieczeń. Złodzieje preferują działania, które nie wymagają wysiłku, używania specjalistycznych narzędzi, podejmowania ryzyka. Prosta konstrukcja zamka, brak dodatkowych zabezpieczeń, pozostawianie otwartych drzwi i okien… takie okoliczności aż proszą się o dotkliwe konsekwencje. Powtórzmy: lepiej zainwestować w nieco lepsze technologie niż później żałować, że nie jest się dostatecznie chronionym na wypadek włamania.

Współpraca z Pogotowiem Ślusarskim

Dla spokojnego snu potrzebujesz zamków i wkładek, których antywłamaniowy charakter jest potwierdzony przez takie instytucje jak IMP czy ITB. W ich wyborze pomoże Ci wykwalifikowany ślusarz. W przypadku Pogotowia Ślusarskiego, które działa na terenie Warszawy i okolic, wystarczy jeden telefon, o dowolnej porze dnia lub nocy.

Oferujemy merytoryczne wsparcie, sprzedaż, montaż i kompleksowy serwis zamków. Gdy kończysz budowę lub remont domu, postaw na zabezpieczenia z górnej półki. Pamiętaj, że nie wystarczy zakup, niezbędny jest też prawidłowy montaż, a następnie konserwacja, aby uniknąć ryzyka usterki i zbyt szybkiej eksploatacji mechanizmów. Już teraz zadzwoń i opisz swoją potrzebę. Pogotowie Zamkowe jest do Twojej dyspozycji w trybie 24/7!