Awaryjne otwieranie aut – i to wszystkich modeli – jest możliwe

Dopóki samochód działa sprawnie, nie zastanawiasz się zapewne, co może się w nim zepsuć. Ale są sytuacje, w których nie tyle awaria, co pechowy zbieg okoliczności są w stanie popsuć wszystkie szyki. Dowiedz się, co robić, gdy zatrzaśnięty samochód zaskakuje Cię w najmniej spodziewanym momencie.

Nieważne przyczyny, ważne skutki

Jesteś na parkingu przed supermarketem, na chodniku przed domem, na terenie firmowym, a może na wiejskiej dróżce za rogatkami miasta. To w sumie nie jest aż tak ważne. Dużo istotniejsze, że stoisz przed własnym samochodem i nie możesz go otworzyć. Drzwi są zatrzaśnięte, a kluczyki… cóż, znajdują się w środku. W bagażniku, na fotelu, pod siedzeniem, w stacyjce. To również nie jest w tym momencie najistotniejsze.

Głupia sprawa, prawda? Wystarczyła chwila nieuwagi, bodziec, który odciągnął od machinalnej, codziennej czynności, czyli wysiadania z samochodu z wyjętymi kluczami. Tym razem jest inaczej, zadziałały zabezpieczenia, koniec ? nie masz dostępu do środka własnego auta.

Kroki, których trzeba się wystrzegać

W pierwszym momencie rozwiązanie nasuwa się samo. Złapać kawałek materiału albo coś ciężkiego, owinąć rękę, a następnie z całej siły przywalić w szybę. Trudno. Najwyżej się ją wymieni.

Nie rób tego. Chyba, że sytuacja jest skrajna, wymaga ratowania życia, nie da się jej uchwycić w racjonalne, standardowe ramy. W każdym innym przypadku ochłoń. Weź głęboki oddech. Powstrzymaj złość. Naprawdę nie warto.

Nie warto dostawać się do zatrzaśniętego samochodu na siłę. Można się poważnie pokaleczyć, poranić. Poza tym, odłamki rysują lakier, niszczą tapicerkę. Przy okazji, używając siły, można spowodować dodatkowe uszkodzenia pojazdu. A już na pewno tłucze się szybę, której wymiana kosztuje niemałe pieniądze. Naprawdę niemałe.

Awaryjne otwieranie samochodu w Warszawie i okolicach jest tańsze.

Jak dostać się do auta bez kluczyków

Aby wejść do starego samochodu, w którym nie zastosowano jeszcze tak wielu rozmaitych zabezpieczeń i elektronicznych dodatków, wystarczyła odrobina cierpliwości, kawałek druta, odchylona guma w drzwiach. Trochę manipulacji i bolec podniesiony, auto stoi otworem.

Dziś, w dobie nie tylko centralnych zamków i autoalarmów, ale również skomplikowanych, zaawansowanych technologicznie zabezpieczeń można jedynie pomarzyć, że bez narzędzi da się wejść do środka.

Jak w takim razie działa Pogotowie Zamkowe, które oferuje:

  • awaryjne otwieranie drzwi w samochodach każdego rodzaju;
  • wyjmowanie złamanych kluczy z zamków i stacyjek?

Odpowiedź jest prosta: to kwestia doboru odpowiednich narzędzi oraz technik. Ślusarze zatrudnieni w profesjonalnym serwisie posiadają specjalne narzędzia lock-pickingowe, dzięki którym dowolne auto czy mieszkanie stają otworem bez konieczności używania zbędnej siły.

Po prostu! Lata zbierania doświadczeń, a także poszerzanie i aktualizowanie wiedzy na szkoleniach opłaciły się. Fachowcy są w stanie dojechać do miejsca, w którym się znajdujesz, w dowolny dzień o dowolnej godzinie. Nawet w niedzielę nad ranem. Najważniejszy jest Twój komfort. Płacisz za to, by Twój samochód został otwarty bez wybijania szyby, bez niszczenia zamku. Na terenie Warszawy lub w okolicznych miejscowościach. Na jeden telefon.