Wszystko, co najważniejsze o systemie Master Key

Czym właściwie jest system Master Key, który znajduje się w ofercie większości renomowanych producentów zabezpieczeń dla domów? Do kogo kierowana jest ta oferta? Dowiedz się wszystkiego, co najważniejsze na temat Master Key.

Co to jest system Master Key

Rozwiązanie znane jako Master Key to specjalny system technologii i konstrukcji, w którym za pomocą jednego klucza można otwierać wiele różnych drzwi w zależności od pozwoleń, uprawnień dostępu. Odpowiednie połączenie zamków do drzwi wejściowych, wkładek, kłódek i innych zabezpieczeń pozwala wymienić tradycyjny pęk na pojedynczy klucz.

W obrębie Master Key funkcjonują następujące grupy systemów:

  • jeden klucz otwiera wszystkie wkładki;
  • klucz do indywidualnego obiektu (np. mieszkania) otwiera wspólne pomieszczenia (np. garaż, śmietnik, piwnicę);
  • istnieją zarówno klucze indywidualne, jak i jeden klucz do wszystkich pomieszczeń;
  • istnieją różne grupy dostępu ? w zależności od ustaleń i hierarchii klucze otwierają mniej lub więcej pomieszczeń.

Najważniejsze zalety Systemu Master Key

  • łatwa kontrola zarządzanego obiektu;
  • wygodne ograniczenie liczby kluczy;
  • możliwość personalizacji systemu ściśle pod kątem indywidualnych potrzeb (np. w firmie lub bloku mieszkalnym);
  • większe bezpieczeństwo obiektu ? szczególnie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia;
  • kluczy nie można dorabiać w sposób niekontrolowany.

System Master Key to wybór w pełni ekonomiczny i rozsądny, gdy zarządza się sporym budynkiem mieszkalnym lub firmowym. Administracja i właściciele mogą mieć pełny, a pracownicy lub mieszkańcy niezbędnie ograniczony dostęp do poszczególnych pomieszczeń. Każdy posiada swój indywidualny, dopasowany do potrzeb i możliwości klucz, nie musi dźwigać przy sobie nieporęcznego pęku.

Dozorcy, administratorzy lub pracownicy techniczni mają swobodę w dostępie wszędzie tam, gdzie tego potrzebują, a mieszkańcy lub szeregowi pracownicy również cieszą się pełnią korzyści. Łatwo obliczyć, że w dużych budynkach zamawianie takiego systemu jest zwyczajnie opłacalniejsze, niż zakładanie indywidualnych zabezpieczeń do każdego wnętrza.

Jeden klucz w wielu przypadkach

Systemy Master Key zostały zaprojektowane z myślą o różnych grupach docelowych. Mogą to być właściciele wszelkich przedsiębiorstw niezależnie od skali działalności. Nietrudno wyobrazić sobie funkcjonalność zintegrowanych kluczy w obiektach turystycznych, handlowych czy biurowych. Im większa kontrola nad dostępem, tym większe bezpieczeństwo każdego użytkownika budynku. Wreszcie, systemy te cieszą się ogromnym powodzeniem wśród inwestorów, budowniczych i spółdzielni mieszkaniowych. Wszak jako mieszkaniec bloku zdecydowanie ucieszysz się, że jeden klucz otwiera bramę, piwnicę i śmietnik, a Twój brelok nie ciąży w kieszeni czy torbie.

Jeżeli chcesz zamówić taki system, kieruj się tymi samymi względami, co podczas zakupów innych zamków. Sprawdzaj certyfikaty, którymi posługuje się firma i wybieraj najlepszych producentów na rynku. Pamiętaj również, że wiele zależy od prawidłowego montażu, więc to zadanie powinno być powierzone profesjonalnym ślusarzom. Skontaktuj się z nami i miej pewność, że system Master Key zostanie wdrożony na najwyższym poziomie!