Trzy zamki warte Twojej uwagi. Czym się kierować przy wyborze

Stworzyć zestawienie zamków godnych Twojej uwagi,  jest niezwykle trudno. Dlaczego? Tego dowiesz się z poniższego artykułu. Jako profesjonalne pogotowie zamkowe nie unikamy jednak konkretnych wskazówek. Przedstawiamy subiektywny wybór najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, choć na szczęście jeśli chodzi o zabezpieczenia, masz naprawdę spory wybór w różnych cenach.

Trudność klasyfikacji

Co znaczy, że zamek jest najlepszy? Każdy kieruje się przy ocenie czymś innym. Jedni patrzą na trwałość, ponieważ wiedzę, że negatywne czynniki atmosferyczne i częstotliwość użycia wpływają na stan zabezpieczeń. Dla drugich kluczowe są kwestie bezpieczeństwa – np. klasa odporności na włamanie. Jeszcze inni będą spoglądać głównie na stosunek jakości do ceny czy renomę marki. Trudno zatem jednoznacznie odpowiedzieć, które zamki są po prostu najlepsze. Wszystkie powinniśmy analizować pod kątem konkretów, czytając specyfikację, sprawdzając znaczenie norm. Wreszcie: zamki generalnie dzielimy na wierzchnie i wpuszczane.

Jako pogotowie ślusarskie:

  • wykonujemy kompleksowy serwis zamkowy (czyszczenie, naprawę, wymianę, konserwację, montaż, demontaż);
  • awaryjnie otwieramy zatrzaśnięte drzwi w Warszawie i okolicach 24/7;
  • prowadzimy autoryzowany serwis zamków GERDA, ale naprawiamy też zamki oraz wkładki innych renomowanych producentów;
  • wdrażamy systemy klucza generalnego i systemy kontroli dostępu.

To doświadczenie daje nam szeroką perspektywę przy doradzaniu klientom indywidualnym i korporacyjnym. Dziś przedstawiamy 3 zamki producentów godnych polecenia.

1. Zamek wierzchni TAURUS – LOB ASSA ABLOY

Połączenie marek LOB i ASSA ABLOY gwarantuje najwyższą jakość, czego dowodem może być chociażby zamek nawierzchniowy do drzwi wejściowych o nazwie Taurus. Jego oryginalna konstrukcja zawiera elementy w rodzaju tarczki antywłamaniowej przyczyniła się do przyznania atestu klasy 5, który przyznał Instytut Mechaniki Precyzyjnej w Warszawie. Nadaje się zarówno do lewych, jak i prawych drzwi o grubości skrzydła w przedziale 37-55 milimetrów. Pasuje do systemów klucza generalnego, a kopiowanie kluczy jest możliwe wyłącznie przy użyciu specjalnej karty bezpieczeństwa. Klient ma do wyboru 3 warianty kolorystyczny – grafitowy, biały i brązowy. Pamiętaj jednak, że zamki nawierzchniowe powinny stanowić raczej dodatek do zamków wpuszczanych, a nie je zastępować.

2. Zamek wpuszczany GERDA ZW 3000

Zamek w kolorze ocynk srebrny, który może być stosowany w roli zamka centralnego. Posiada najwyższą klasę zabezpieczenia (7) potwierdzoną atestem Instytutu Mechaniki Precyzyjnej. Został wyróżniony także certyfikat NATO. W zasadzie każdy element konstrukcji zasługuje na pochwałę. Na bezpieczeństwo mają wpływ m.in.: hartowana osłona chroniąca przed przewierceniem, 3 rygle ze stali, nitowana listwa czołowa, dodatkowe elementy ryglujące. Trwałość nie podlega dyskusji – to ponad 200 tysięcy cykli. Zmiana kierunku zamka jest banalnie prosta. To klient wybiera płaską lub kątową obejmę. Jako certyfikowany serwisant zamków i wkładek GERDA możemy także potwierdzić wysoką jakość innych modeli dostępnych na rynku. To marka, która buduje zasłużoną renomę od 1987 roku.

3. Zamek wpuszczany rozporowy ROMULUS ROM HUZAR C5

Zamki marki ROMULUS słyną z najwyższej jakości i atestów, które świadczą o przywiązaniu do detali. Prezentowany model – jeden z wielu interesujących i wartych ceny – czyli ROM HUZAR C5 jest zamkiem na wkładkę z zębatką. W środku znajduje się 5 bolców z czoła listwy o średnicy 1,2 cm. Zamki firmy ROMULUS współpracują z elektrozaczepami, są także niezastąpione do podstawowej lub dodatkowej ochrony pomieszczeń. Na stronie producenta znajdują się dokładne rysunki techniczne oraz wizualizacje 3D. Atestowane zamki ROM tworzą całą rodzinę produktów, których jakość jest podkreślona niezależnymi badaniami i certyfikatami Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Nie wiesz, który zamek wybrać? Wahasz się ze względu na cenę lub wymiary? Skontaktuj się z naszym całodobowym pogotowiem zamkowym. Z pewnością ułatwimy Ci podjęcie decyzji, zwłaszcza, że znamy rozwiązania wszystkich czołowych producentów. Możesz także zamówić montaż zamka z dostawą produktu do domu. Oszczędzaj czas i pieniądze, wzmacniając poczucie bezpieczeństwa.