Ratunku, pomocy, zatrzaśnięte kluczyki

Zatrzaśnięte kluczyki w samochodzie? To brzmi jak ponury żart ? zwłaszcza, gdy stoi się na zewnątrz, nie mogąc dostać do środka. Co tu dużo mówić, mało komfortowa sytuacja. Jak do niej doszło, a przede wszystkim jak się z niej wyplątać ? przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć na wszelki wypadek.

Sezamie, otwórz się…

Nawet najbardziej uważnym kierowcom zdarzają się błahe wpadki. Efekt przeoczenia lub pośpiechu. Wysiadasz z samochodu, zostawiasz kluczyki w środku, zatrzaskujesz drzwi, zaskakują zabezpiecza. Koniec. Nie wsiądziesz z powrotem. Jeśli okna nie są uchylone, praktycznie zamykają się przed Tobą jakiekolwiek nieszkodliwego dostania się do środka.

Poza wezwaniem ślusarza, rzecz jasna.

Wróćmy jednak do przeciętnej, standardowej sytuacji. Drzwi zatrzaśnięte, do środka nie ma dostępu. Pierwsza myśl, którą podpowiadają emocje (bo raczej nie zdrowy rozsądek) brzmi mniej więcej tak: ?szkoda czasu, wybijaj tę szybę, najwyżej wstawi się nową?. Błąd? Mało powiedziane. To drastyczne rozwiązanie tylko do sytuacji ekstremalnych. Ale jeśli w grę nie wchodzi życie lub zdrowie, nie ryzykuj niepotrzebnie. Możesz:

  • poważnie się pokaleczyć;
  • zarysować lakier;
  • zniszczyć tapicerkę;
  • uszkodzić inne elementy pojazdu.

Co więcej ? koszt wymiany szyby, nawet na używany lub nieoryginalny egzemplarz, kosztuje więcej, niż telefon po pomoc do Pogotowia Zamkowego. Dlatego nie wybijaj szyby, tylko dzwoń po całodobowego ślusarza!

Pogotowie Zamkowe w pogotowiu

Pogotowie ślusarskie specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu zniszczonych lub zatrzaśniętych zamków. Mieszkasz w Warszawie lub na terenie okolicznych gmin? W takim razie masz do dyspozycji wykwalifikowanych specjalistów, którzy po jednym telefonie mogą zjawić się na miejscu z profesjonalnym sprzętem do lock-pickingu. Technologie te pozwalają na przykład otworzyć drzwi do domu, sejfu lub samochodu ? bez użycia klucza. Technicy dysponują policyjną licencja, a działania są w pełni legalne.

Zamek nie musi być niszczony, a szyba wybijana. Wystarczy odrobina cierpliwości w oczekiwaniu na przyjazd ślusarza. W dowolnym momencie dnia lub nocy, 7 dni w tygodniu, fachowcy są pod pod telefonem i mogą dojechać pod wskazany adres w Warszawie lub mazowieckich okolicach.

Kluczyki być może są w stacyjce, być może w bagażniku lub pod fotelem. To nie ma większego znaczenia. Podobnie jak nie ma znaczenia, czy samochód jest 2-letnim Porsche czy 15-letnim Oplem. Specjaliści w zakresie lock-pickingu na bieżąco uczą się łamać zabezpieczenia nawet najnowocześniejszych i najdroższych aut. Każde z nich może być otwarte bez niszczenia innych mechanizmów, bez generowania dodatkowych kosztów. Brzmi korzystnie? No właśnie!

Pogotowie Zamkowe to także nieoceniony partner w rozwiązywaniu wszelkich problemów ślusarskich. Począwszy od serwisu i konserwacji zepsutych, zniszczonych zamków, przez wymianę wkładek i dostarczanie rozwiązań antywłamaniowych, po wdrażanie systemów master key czy merytoryczne wsparcie w zakresie ochrony budynków. Po prostu warto mieć w pogotowiu zaufaną, polecaną firmę, która zna się na zamkach. A czasami to ? nomen omen ? kluczowa usługa w Twoim życiu.