Samochód – pułapka, czyli jak wyjść z kłopotów na trasie

Gdyby zastanowić się nad listą najbardziej wygodnych wynalazków w historii ludzkości, samochód z pewnością zająłby wysoką pozycję. Szybkie, komfortowe i względnie tanie przemieszczanie się z miejsca na miejsce jest codziennością wielu z nas. Ale czy zastanawiasz się nad tym, co zrobić, gdy auto odmówi posłuszeństwa? Zatrzyma się na środku drogi lub nie da się do niego wejść? No właśnie…

Zawsze w gotowości

W idealnym świecie posiadasz samochód, który podlega regularnym przeglądom i serwisom, dzięki czemu wszelkie awarie są usuwane jeszcze przed poważnym problemem na drodze. Posiadasz także szeroki pakiet ubezpieczeń, w tym assistance, dzięki czemu na trasie zawsze możesz liczyć na ewentualne wsparcie ? obojętnie czy chodzi o odholowanie pojazdu do warsztatu, nocleg w podróży, pomoc prawną przez telefon, samochód zastępczy czy pokrycie kosztów z autocasco. Mało tego ? Twój pojazd jest wręcz niezawodny, a przypadkowość i pech omijają Cię szerokim łukiem. Podróżujesz wyłącznie bezpiecznie i wyłącznie komfortowo.

Pyk! Dźwięk pękającej bańki z pewnością przerywa dalsze fantazje. Nie żyjemy w idealnym świecie, choć zapewne robisz wiele, by Twój samochód był możliwie sprawny i niezawodny. Awarie zdarzają się jednak w najmniej spodziewanych momentach, czasami naprawdę komplikując życie. Dlatego dowiedz się, jak zareagować na dwa częste zdarzenia drogowe ? i wcale nie chodzi o kolizje czy wypadki. Do kogo zwrócić się o pomoc? Jak uniknąć pułapek i dodatkowych niebezpieczeństw?

Rozładowany akumulator w samochodzie

Po pierwsze, zawsze miej przy sobie kable, które umożliwiają podpięcie do innego samochodu w celu naładowania akumulatora w kryzysowym momencie. Ale znów ? mówimy o sytuacji pożądanej i modelowej ? a może z różnych względów takich kabli przy sobie nie masz.

Co zrobić, gdy w trakcie jazdy wysiada nam akumulator? Albo jesteśmy poza domem, na parkingu, ale nie możemy odpalić auta? Nie pozostaje nic innego, jak pozostawić samochód w bezpiecznym miejscu i poszukać pomocy. Być może gdzieś obok przejeżdża lub parkuje samochód, którego właściciel poświęci Ci chwilę i zaoferuje swoją pomoc. Ma kable i pozwoli podładować akumulator. Ale co jeśli nikogo takiego nie ma w pobliżu? Albo nikt nie jest w stanie poświęcić nam cennego przecież czasu?

Jeśli jesteś na terenie Warszawy lub okolic, zadzwoń po Pogotowie Zamkowe. Jest to firma specjalizująca się w awaryjnym otwieraniu zamków, ale także zawsze gotowa do ?odpalenia? Twojego samochodu poprzez podładowanie akumulatora przez zapasowe kable. Nie martw się, że jesteś na przysłowiowym lodzie. Wystarczy jeden telefon, a działający całodobowo serwis rusza na miejsce zdarzenia, by pomóc Ci uruchomić samochód, w którym rozładował się akumulator.

Zatrzaśnięte drzwi

Awaryjne otwieranie samochodu to również zadanie dla Pogotowia Zamkowego. Jeśli z jakiegoś względu nie możesz otworzyć drzwi swojego auta… nie wpadaj w zbędną panikę. To oczywiście zrozumiałe, że czujesz zdenerwowanie i stres, ale naprawdę nie mówimy sytuacji bez wyjścia. Wręcz przeciwnie, skoro klucze są zatrzaśnięte wewnątrz lub doszło do jakiejś nietypowej awarii, na pewno daje się to ?odkręcić?.

Potrzeba jednak:

  • kompleksowej wiedzy i doświadczenia;
  • specjalistycznych narzędzi i technologii serwisowych;
  • mobilności w dotarciu do klienta.

Wszystkie trzy punkty oferuje Pogotowie Zamkowe, które pomaga na terenie Warszawy, a także okolicznych miejscowości. Niskie ceny i dojazd 24/7 (po wcześniejszym umówieniu) sprawiają, że w przypadku zatrzaśnięcia auta nie trzeba brać pod uwagę drastycznych rozwiązań w stylu wybijania szyby.

Na co dzień pamiętaj o tym, by dbać o regularne sprawdzanie stanu samochodu, a także odpowiednie wyposażenie na wypadek awaryjnych sytuacji (wykraczające poza standard określony przepisami ? warto być przygotowanym na przykre niespodzianki). Miej przy sobie namiary na Pogotowie Zamkowe, a także pilnuj się, by nie zostawiać kluczy wewnątrz samochodu, gdy z niego wysiadasz.