Prawidłowa reakcja na zatrzaśnięte auto – awaryjne otwieranie samochodu

Trzask. Zamykasz drzwi auta, ponieważ spieszysz się z zakupami do domu, teczką do biura lub po prostu musisz jak najszybciej oddalić się do zaparkowanego pojazdu. Centralny zamek wykonuje swoją robotę i zamyka dostęp do wnętrza. Zaraz… coś tu nie gra… Kluczyki zostały w środku! Sytuacja kryzysowa? Mało powiedziane! Dowiedz się, jak wygląda prawidłowe otwieranie samochodu w takim momencie.

1. Ochłoń

Zacznijmy od najważniejszej informacji: wbrew pozorom i ciemnym myślom gromadzącym się w tej sekundzie w głowie, to jeszcze nie jest koniec świata. Moment jest denerwujący i nikt się temu nie dziwi, jednak na panikę za wcześnie. To tylko mechanizm zabezpieczający samochód nie wpuszcza Cię do środka. Gdzie są kluczyki, jeżeli nie w Twojej dłoni? Najczęściej znajdują się:

  • w stacyjce,
  • w bagażniku,
  • na fotelu.

Tak kończy się pospieszne wysiadanie z pojazdu. Przenoszenie bagaży, stresujące parkowanie, zamieszanie związane z przesiadką. Nie ma sensu rozwijać przyczyn, po prostu następnym razem zachowaj większą czujność i tyle. Teraz pora podjąć konkretne działania. Jakie? Niepochopne, rozważne, przede wszystkim bezpieczne. Powstrzymaj się od nerwów. Za niedługo ponownie dostaniesz się do środka.

2. Nie ryzykuj

Wiemy, że chcesz jak najszybciej dostać się do środka zatrzaśniętego auta. Najprościej wydaje się zbić szybę i mieć to już za sobą. Przecież wstawi się nową… To nie takie proste. Po pierwsze, możesz się pokaleczyć. Po drugie, porysować lakier, naruszyć mechanizmy, niepotrzebnie uszkodzić auto. Po trzecie, wymiana szyby jest droższa, niż myślisz, nawet jeżeli będziesz szukać podróbki lub odpowiedniego modelu na szrotach. Istnieje bardziej opłacalna metoda, o czym zaraz.

3. Spróbuj otworzyć drzwi

Jeżeli sytuacja ma miejsce przed domem, a posiadasz zapasowy klucz, to prawdopodobnie nie ma tematu, poradzisz sobie szybko i bezproblemowo. Podobnie, jeżeli auto posiada zabezpieczenia starego typu ?bolec? na drzwiach zamiast nowoczesnych blokad. Tu, wykorzystując uchylone lub rozszczelnione drzwi, trochę cierpliwości, można osiągnąć pożądany efekt, mamy sposoby i sobie z tym poradzimy. Dotyczy to coraz węższego grona starszych samochodów. Nowszych aut nie otworzysz bez specjalistycznego sprzętu. Nie panikuj. Pora na najlepszy sposób.

4. Zadzwoń po Pogotowie Zamkowe

Awaryjne otwieranie drzwi to specjalność firm w rodzaju Pogotowia Zamkowego. Działając całodobowo, jesteśmy w stanie przyjąć zamówienie nawet nad ranem lub w godzinach szczytu, błyskawicznie docierając na miejsce w Warszawie oraz jej okolicach.

Posiadamy specjalistyczny, zarezerwowany wyłącznie dla wykwalifikowanych fachowców sprzęt, którym ?włamujemy się? do samochodów wszystkich producentów, marek i roczników. Cały czas poszerzamy wiedzę i współpracujemy z ekspertami tworzącymi zabezpieczenia, dlatego jesteśmy na bieżąco i zawsze wiemy, jak otworzyć dane auto.

Nie pozostawiamy śladów na lakierze, nie wybijamy szyby, nie psujemy mechanizmów. Po prostu dostajemy się do środka, szybko i tanio. Jeśli jest taka potrzeba, wyjmujemy złamany kluczyk ze stacyjki. To proste zlecenia, gdy się wie, jak to zrobić. A my wiemy. Dlatego przy zatrzaśniętym samochodzie po prostu od razu wyjmij telefon i zadzwoń po Pogotowie Zamkowe.