Naprawa zamków – kiedy jest niezbędna

Naprawa zamków to konieczny krok do zapewnienia bezpieczeństwa ? zarówno w domu, jak i w miejscu pracy. Istnieje kilka sytuacji, w których wezwanie ślusarza wydaje się niezbędne. Dowiedz się, kiedy wsparcie Pogotowia Zamkowego okaże się najlepszą drogą do rozwiązania problemu.

1. Włamanie

Jeżeli wracasz do domu, a na miejscu zastajesz ślady jednoznacznie wskazujące na nieautoryzowany wstęp, słowem ? włamanie, bezzwłocznie powiadom policję, na wszelki wypadek udaj się do sąsiadów, wezwij pomoc. Włamywacze mogą być jeszcze w środku, a zaskoczeni ? stanowić zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Sprawa wymaga niezwłocznego wyjaśnienia. Twoje poczucie bezpieczeństwa zapewne znacznie spadło, dlatego po ocenie strat, spisaniu zeznań i wykonaniu najważniejszych czynności formalnych wezwij ślusarza, który naprawi zniszczony zamek.

Mówimy oczywiście o sytuacjach, w których złodzieje weszli do środka przez drzwi, wyłamując je lub niszcząc wkładkę. Nawet jeżeli mechanizm pozostał nienaruszony, dla własnego poczucia bezpieczeństwa warto dokonać niezwłocznej wymiany. Nowy komplet kluczy z pewnością pozwoli choćby częściowo uspokoić zszargane całą sytuacją nerwy.

W przypadku wezwania Pogotowia Ślusarskiego nie musisz się niczym przejmować. Na życzenie wstawimy jeden z renomowanych produktów antywłamaniowych oraz zajmiemy się naprawą nie tylko mechanizmu, ale i całych drzwi. Dysponujemy bogatym doświadczeniem i profesjonalnymi narzędziami, które okazują się niezastąpione w likwidowaniu nieoczekiwanych szkód.

2. Zacięty zamek

Zapewne interesujesz się kwestią naprawy zamka, jeżeli Twoje zabezpieczenie zaczyna szwankować. Co jest objawem? Na przykład zacinanie się zamka we wkładce. Jeżeli zauważysz podobny problem, nie lekceważ go. Nawet najlepsze wkładki i mechanizmy z czasem ulegają biegowi czasu. Skutki eksploatacji są przyspieszane działaniem kurzu, wody, rdzy.

Czy receptą na zacinający się mechanizm jest jego naoliwienie, nasmarowanie? Wbrew pozorom nie! Tłuste składniki jedynie zlepią drobinki brudu i nie usuną wody. Wyłącznie pogorszą sprawę, a smar może na dobre zabrudzić klucze, które chowasz przecież do kieszeni i toreb. Samodzielna naprawa może polegać na użyciu specjalistycznego preparatu do czyszczenia i konserwacji zabezpieczeń. Produkuje go m. in. firma GERDA, a jego koszt jest niewielki.

Wiele usterek okazuje się jednak nie do naprawiania w tak prosty sposób. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest jak najszybszy kontakt z Pogotowiem Ślusarskim. Przybyły o każdej porze dnia lub nocy ślusarz szybko zdiagnozuje problem i rozwiąże go przy użyciu fachowych narzędzi. Pozbądź się usterki, zanim zamknięcie mieszkania lub biura stanie się niemożliwe!

3. Mechaniczne uszkodzenie

Złamał się kluczyk włożony do zamka? A może przenosząc wielkogabarytowe przedmioty, naruszyłeś konstrukcję drzwi? Albo zostały zniszczone przez nawałnicę? Pytania są jak najbardziej zasadne, ponieważ klienci dzwonią w najróżniejszych sytuacjach. Jako ślusarze z wieloletnią praktyką wiemy, że czasami potrzebna jest naprawa nawet w środku nocy, szybka, dyskretna i niezbyt kosztowna.

Dlatego jeżeli cokolwiek złego dzieje się z drzwiami, skontaktuj się z profesjonalną firmą, taką jak nasze całodobowe Pogotowie Zamkowe działające na terenie Warszawy i okolic. Akurat w tym przypadku nawet doświadczeni majsterkowicze wolą powierzyć serwis specjalistom. Dlaczego? Ponieważ w grę wchodzi bezpieczeństwo. Na tym polu nie ma miejsca na pomyłki i eksperymenty!

4. Remont, zmiana właścicieli

Naprawa lub wprost ? wymiana zabezpieczeń wydaje się również konieczna przy kompleksowych remontach domu. Jeżeli jesteś na etapie wykańczania, pomyśl o bezpieczeństwie. Może warto zamienić stary na nowy model, najlepiej antywłamaniowy? Ochrona budynku wbrew pozorom zazwyczaj jest ważniejsza od jego aranżacji wewnątrz.

Weź pod uwagę również takie sytuacje jak zmiana lokatorów. Zaufanie jest cenne, ale jeszcze cenniejsze jest bezpieczeństwo osób, które decydują się na wynajem mieszkania. Zapewnij im je, naprawiając awaryjny zamek lub wstawiając nową, przetestowaną wkładkę. Wybór zawsze można skonsultować ze ślusarzem.