Naprawa zamków – kiedy i jak ją przeprowadzić

Nie ma żartów. W pewnym momencie coś zaczyna szwankować i już nie działa jak wcześniej. Naprawa zamków to coś, czego nie należy odwlekać w czasie. Wręcz przeciwnie, trzeba się zająć tym jak najszybciej! Poznaj sprawdzone metody na skuteczną reperację mechanizmów bezpieczeństwa w drzwiach.

Zacznijmy od prostych kroków

Jak poznać zepsuty zamek:

  • włożony klucz nie chce się przekręcić,
  • wyjmowanie klucza z wkładki jest znacznie utrudnione,
  • jest obluzowany i nie działa zgodnie ze swoim przeznaczeniem,
  • wkładka jest zabrudzona i zardzewiała, co widać po śladach na kluczu,
  • przekręcanie danego modelu jest problematyczne, a mechanizm wydaje nietypowe dźwięki.

To najbardziej podstawowe objawy kłopotliwej sytuacji. Spokojnie, nie ma powodu do obaw. Chociaż naprawa ich to tradycyjna domena ślusarzy i podobnych fachowców, istnieje szansa, że rozwiążesz problem samodzielnie.

Już za kilkanaście złotych kupisz płyn do czyszczenia i konserwacji zabezpieczeń, wkładek i kłódek w formie sprayu. Niewielkie buteleczki o podręcznej i łatwej do przechowywania pojemności oferuje między innymi marka GERDA. Specjalna substancja jest nie do zastąpienia, ponieważ jednocześnie skupia i usuwa drobinki wody, kurzu, rdzy czy tłuszczu. Nie pozostawia nieestetycznych śladów i zabezpiecza mechanizm na przyszłość. Stosowanie wody czy smaru może jedynie pogorszyć stan wkładki. Co innego preparat do takich zadań ? jeżeli jego aplikacja pomogła, należy się cieszyć.

Pomoc dostępna na telefon

Jeżeli jednak czyszczenie nic nie dało albo już na pierwszy rzut oka problem jest dużo poważniejszy, pozostaje naprawa zamków przez fachowca. W tej sytuacji zalecamy skontaktowanie się z Pogotowiem Ślusarskim ? firmą, która specjalizuje się w kompleksowym serwisie zabezpieczeń dla domu.

O ile naprawa okaże się niemożliwa, pozostaje wymiana i montaż nowej, lepszej wkładki lub nawet wstawienie nowych drzwi. Taka sytuacja może być konieczna np. po usterce powstałej w wyniku włamania.

Pamiętaj, że wykwalifikowani i doświadczeni ślusarze posiadają specjalistyczne narzędzia i szeroką wiedzę, dlatego rozwiązuje praktycznie każdy problem związany z zabezpieczeniami. Pogotowie Ślusarskie  działa w trybie 24-godzinnym, całodobowo docierając na miejsce zgłoszenia. Wystarczy telefon z Warszawy lub jej okolic, żeby w jak najszybszym czasie awaria została usunięta. Naprawa zamków to tylko jedna z wielu możliwości, jakie oferuje Pogotowie Zamkowe. Pomagamy także w awaryjnym otwieraniu samochodów czy montażu dodatkowych zabezpieczeń.

Gdy naprawa nie pomaga

Kiedy naprawa zamków nie jest możliwa lub zwyczajnie się nie kalkuluje, dobrze jest postawić na nowe rozwiązania. Pogotowie Ślusarskie oferuje sprzedaż produktów czołowych firm, takich jak wspomniana GERDA, choć oczywiście możesz je kupić również na własną rękę. Koszt wkładki to jedynie kilkadziesiąt lub sto kilkadziesiąt złotych. Korzyścią jest bezpieczeństwo. Równanie wydaje się oczywiste. Nie warto szukać oszczędności na bezpieczeństwie mieszkańców i mienia.

Postaw na sprawdzone rozwiązania antywłamaniowe, jeżeli naprawa zamków okazuje niemożliwa. A jeśli da się ją przeprowadzić, pamiętaj o całodobowym wsparciu mobilnych ślusarzy w Warszawie!