Najwięksi polscy producenci zamków

Polacy słyną z wysokiej jakości usług i produkcji w wielu rozmaitych branżach. Również jeśli chodzi o zamki oraz inne zabezpieczenia dla domu, nie musimy polegać wyłącznie na importowanych rozwiązaniach. Warto sięgać po rodzime systemy dla bezpieczeństwa, jeżeli są konkurencyjne i skuteczne. Dziś przedstawiamy 5 uznanych, tradycyjnie polskich firm tworzących zamki ? w alfabetycznym porządku.

GERDA

Marka GERDA nieustannie rozszerza swoją działalność od czasu pojawienia się na rynku zabezpieczeń w 1987 roku. Dziś to jeden z liderów, jeśli chodzi o szeroką produkcję, obejmującą między innymi:

  • zamki i wkładki;
  • drzwi do domów i mieszkań;
  • bramy garażowe;
  • systemy Master Key;
  • czujniki (np. gazu);
  • kłódki;
  • dodatkowe zabezpieczenia i akcesoria.

Produkcja przebiega w zgodzie z normami ISO 9001 i dobrymi praktykami wypracowanymi przez lata doświadczeń. Zakłady ulokowane w Warszawie, Starachowicach i Sokołowie od lat realizują projekty spełniające najwyższe kryteria antywłamaniowe i jakościowe. Dzięki sieci autoryzowanych partnerów montaż i serwis zgodnie z zalecanymi standardami jest możliwy w każdym zakątku Polski. Klienci odczuwają z tego powodu wygodę, a marka cieszy się stabilnym, zasłużonym uznaniem.

Autorskie projekty firmy odpowiadają na zapotrzebowanie różnych grup docelowych ? zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych (m.in. inwestorów). Warto podkreślić, że antywłamaniowe rozwiązania marki GERDA są poparte współpracą z Biurem Operacji Antyterrorystycznych, a produkcja przebiega zgodnie z zasadami ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Jania

Jeszcze starszym producentem jest marka Jania, której korzenie sięgają 1979 roku. To przede wszystkim wytwórca zamków wykorzystywanych w drzwiach różnego typu ? wykonywanych z PCV, aluminium, stali i drewna. Firmę tworzy zespół kilkudziesięciu wykwalifikowanych pracowników. Każdy produkt jest testowany pod kątem jakości, co przekłada się na dobrą renomę wśród klientów.

Warto podkreślić, że produkty opuszczające zakład Jania są objęte 5-letnią gwarancją. Dzięki korzystnemu stosunkowi jakości do ceny klienci chętnie sięgają po rozwiązania firmy Jania. Szczególnie że mogą to zrobić zarówno w dużych, sieciowych sklepach, jak i niewielkich punktach i hurtowniach na terenie całej Polski. Zamki wpuszczane, nawierzchniowe, listwowe oraz inne elementy dla bezpieczeństwa marki Jania są znane również poza granicami naszego kraju.

LOB S.A.

Kolejną, uznaną, polską firmą tworzącą zamki jest LOB S.A. ? lider w branży okuć budowlanych, którego zamki nawierzchniowe oraz wpuszczane są od lat bardzo popularne w Polsce i nie tylko. Charakterystyczne logo jest rozpoznawane i zapamiętywane nawet przez klientów, którzy na co dzień nie interesują się branżą ślusarską. Firma tworzy również nowocześniejsze rozwiązania dla bezpieczeństwa, między innymi elektrozaczepy czy systemy jednego klucza Master Key. Dział rozwoju od lat skutecznie pracuje nad renomą i poziomem wytwarzanych zabezpieczeń.

Łucznik Lockpol

Ponad 25-letnim doświadczeniem może się pochwalić ŁUCZNIK ? Lockpol, firma na początku handlowa, dziś również produkcyjna. Poprzez kultywowanie rodzimych tradycji inżynierskich i technologicznych marka dostarcza na rynek bardzo wiele zamków i innych produktów z certyfikatami Instytutu Techniki Budowlanej oraz Instytutu Mechaniki Precyzyjnej.

Metalplast ? Częstochowa

Nie sposób również nie wspomnieć o marce Metalplast-Częstochowa, czyli zakładzie działającym od… 1899 roku! Produkty firmy przydają się w tworzeniu polskich okien i drzwi, a dystrybucja, autoryzowana sprzedaż i doradztwo firmy sprzyjają doborowi odpowiedniego zabezpieczenia do domu lub firmy.