Lockpicking, czyli otwieranie zamków, drzwi bez kluczy

Czy wiesz, że otwieranie zamków, drzwi bez kluczy, ale i bez użycia zbędnej siły jest możliwe? Poznaj lockpicking, czyli metody stosowane przez profesjonalistów do otwierania zatrzaśniętych drzwi. Z powodzeniem stosujemy je w pracy Pogotowia Zamkowego.

Każdy zamek da się otworzyć

Otwieranie zamków, drzwi bez kluczy jest czasami jedynym racjonalnym wyjściem, na przykład gdy zgubiły się klucze, a szkoda byłoby wyłamywać zawiasy i niszczyć drzwi, które kosztowały co najmniej kilkaset złotych. Nie mówiąc o wszelkich niebezpieczeństwach związanych z takim działaniem.

Myślisz, że jedynie doświadczeni włamywacze są w stanie otworzyć drzwi bez zamka? Nic bardziej mylnego! W kulturze anglosaskiej utrwalił się termin ?lockpicking? oznaczający swoistą sztukę sforsowania zamków bez klucza, za to z odpowiednimi narzędziami, do których zaliczają się chociażby wytrych czy bardziej wyrafinowane przedmioty.

Lockpickingiem posługują się profesjonalni ślusarze, którzy potrafią otwierać drzwi bez klucza. Co więcej, w niektórych krajach istnieją nawet organizacje hobbystów nieustannie rozwijających swoją nietypową, ale całkiem przydatną pasję. Akurat w naszym państwie kodeks wykroczeń nie pozostawia wątpliwości: ?posiadanie lub wyrabianie wytrychów przez osoby nietrudniące się zawodem, w którym to niezbędne, jest karalne. Dzieje się tak niezależnie od przeznaczenia wytrychów lub intencji ich posiadacza?. Stąd prosty wniosek, że nawet w dobrej sprawie nie można się włamywać. To przywilej wykwalifikowanego ślusarza z niezbędnymi pozwoleniami i licencjami.

Zastanawiasz się, czy otwieranie zamków, drzwi bez kluczy jest możliwe w każdym przypadku? Tak, z tym że czasami potrzeba więcej czasu. Żadna firma nie może zagwarantować w 100% bezpieczeństwa. Nie ma idealnych wkładek czy innych zabezpieczeń, cały czas trzeba je udoskonalać, ponieważ złodziejskie metody również idą do przodu w niewyobrażalnym tempie.

Wiemy, jak otworzyć Twoje mieszkanie

Zgubiłeś klucze? Masz problem z lokatorami? A może stajesz w obliczu niecodziennego sytuacji, w której dotarcie do własnego domu nie jest możliwe? Jeżeli mieszkasz w Warszawie lub okolicach, zadzwoń już teraz, a my zajmiemy się problemem od ręki! Działamy w trybie całodobowym, mając opanowane rozwiązania wszystkich ślusarskich problemów.

Znamy się na systemach masterkey, wiemy, jak działa zasuwa, wkładka, zamek (bębenkowy czy magnetyczny), posiadamy licencje pracowników zabezpieczenia technicznego i profesjonalny sprzęt. Przechodzimy szkolenia w tym zakresie, a jeśli chcesz wymienić lub naprawić zabezpieczenia, również możemy to zrobić od ręki. Otwieranie zamków, drzwi bez kluczy to jedna z naszych podstawowych specjalizacji, obok awaryjnego otwierania samochodów, serwisu powłamaniowego czy montażu i wymiany zabezpieczeń.

Wiemy, że zatrzaśnięte drzwi do własnego domu mogą szokować i powodować bezsilną złość. Tym bardziej potrzebujesz w tym momencie odpowiedniego wsparcia. Zapewniamy je w przystępnej cenie, reagując doświadczeniem na pozornie skomplikowane awarie i problemy.