Czym jest i jak działa system Master Key

System klucza generalnego, czyli z języka angielskiego system Master Key to technologia zabezpieczeń, która coraz częściej jest wykorzystywana w budownictwie mieszkaniowym, instytucjonalnym oraz obiektach użyteczności publicznej. W dużym skrócie ? pozwala ograniczyć liczbę kluczy, a jednocześnie efektywnie i przemyślanie zabezpieczać dostęp do poszczególnych pomieszczeń. Poznaj najważniejsze informacje na temat systemu Master Key.

Master Key bez tajemnic

Sposób działania klucza Master Key łatwo zobrazować konkretnymi przykładami. Na przykład na terenie strzeżonego osiedla funkcjonuje wspólny klucz ? do śmietnika, piwnicy i klatki. Administrator budynku posiada identyczny, ale z dodatkową funkcją otwierania mieszkań (np. w sytuacji zagrożenia). Albo inaczej: będąc gościem hotelowym, masz klucz do pokoju, którym otwierasz także części wspólne, np. łazienki na korytarzu czy przechowalnie sprzętu sportowego. I chociaż osoba zamieszkująca sąsiedni pokój również dysponuje takim egzemplarzem, nie może dostać się do Twojej sypialni.

Ścisła kontrola dostępu jest ogromną korzyścią systemu Master Key, ponieważ zamawiający w pełni decyduje o ostatecznym kształcie siatki dostępu. Idealnie sprawdza się to w budynkach firmowych, gdzie niektórzy pracownicy powinni mieć dostęp do wszystkich pomieszczeń, a pozostali jedynie do wybranych, związanych ze stanowiskiem i zakresem obowiązków. Dzięki temu systemowi nikt nie narzeka na ciężar staromodnego pęku kluczy, bo każdy dysponuje wygodnym, pojedynczym egzemplarzem. Warto dodać, że nie istnieją limity rozbudowywania systemu, dlatego można zamówić tak trzy, jak i trzy tysiące kluczy o tej specyfice.

Główne zastosowania systemu Master Key:

 • budownictwo mieszkaniowe ? apartamentowce, mieszkania socjalne, remontowane kamienice;
 • domy jednorodzinne i osiedla;
 • hotele, hostele, punkty noclegowe i gastronomiczne;
 • obiekty użyteczności publicznej;
 • szkoły, uczelnie;
 • rozbudowane sklepy i centra handlowe;
 • biura, biurowce, siedziby firmowe;
 • obiekty przemysłowe i fabryczne.

Największe zalety systemu

 1. Ponieważ zamawiasz dużą liczbę wkładek i cały system, masz szansę oszczędzić.
 2. Do systemu dobierasz najlepsze, dostępne na rynku wkładki antywłamaniowe, certyfikowane przez niezależne ośrodki badawcze.
 3. Rezygnujesz z pęku kluczy, które łatwo zgubić lub pomylić.
 4. Idealnie administrujesz obiektem, rozdzielając dostęp według ściśle zaplanowanych kryteriów.
 5. Chronisz budynek przed niepożądanym dostępem, a zarazem szybko reagujesz na wszelkie sytuacje związane z utratą lub zagrożeniem bezpieczeństwa.

System Master Key można zaimplementować nawet w dawno zamontowanych drzwiach. Wystarczy jedynie wymienić wkładki. Warto skorzystać z profesjonalnej pomocy wykwalifikowanej firmy usługowej.

Pogotowie Zamkowe

Firma Pogotowie Zamkowe specjalizuje się nie tylko w autoryzowanym serwisie i naprawie zamków oraz awaryjnym otwieraniu zatrzaśniętych drzwi ? jest także profesjonalnym dostawcą kompleksowych systemów w technologii Master Key. Poszukujesz specjalistów, którzy zamontują klucz generalny i odpowiednio zabezpieczą budynek, którym zarządzasz? Zaufaj doświadczonej marce!