Otwieranie zamków w sytuacjach awaryjnych – jak się za to zabrać skutecznie i bezpiecznie

Gubisz klucze do mieszkania albo samochodu? Zauważasz włamanie do domu? Nie zapowiada to spokojnego dnia… Dowiedz się, jak postępować w sytuacjach awaryjnych, aby zachować maksimum bezpieczeństwa, a przy tym spokojnie i skutecznie rozwiązać problem.

Problem z dostaniem się do domu

Dobra rada: lepiej nie panikować. Nie możesz znaleźć kluczy do mieszkania? Upewnij się, że nie masz ich w głębi kieszeni lub na dnie torby. Rozejrzyj się dookoła, może gdzieś spadły? Wreszcie: jest duża szansa, że zostały w pracy, na biurku, u znajomych, w samochodzie… Trzeba podzwonić, popytać, upewnić się, czy na pewno nigdzie, w żadnym z niedawno odwiedzanych miejsc ich nie ma.

Są dwie możliwości: klucze do domu zostały skradzione albo zgubione. Niech nawet przez myśl nie przechodzą Ci sceny w rodzaju wybijania drzwi albo okien, byle dostać się do środka. Chyba że sytuacja jest dramatyczna i tego wymaga ? na przykład z uwagi na pożar, starsze osoby wewnątrz i tym podobne wypadki.

Jeżeli nie dysponujesz zapasowymi kluczami, pozostaje jedynie wezwanie fachowca ? ślusarza. To właśnie specjaliści tego zawodu potrafią bez użycia kluczy wejść do każdego mieszkania. Policyjna licencja i specjalistyczne narzędzia pozwalają na szeroki zakres usług, swoiste włamanie pod kontrolą. Dobrze, jeżeli jak najszybciej zadzwonisz po fachowca. Pogotowie Zamkowe Warszawa pracuje w trybie całodobowym, więc pomoże Ci nawet o świcie lub w ścisłych godzinach szczytu.

Możesz liczyć na wsparcie. Zachowaj spokój i polegaj na profesjonalistach. Jeszcze jedna uwaga, kluczowa z punktu widzenia bezpieczeństwa domu: wymień zamek, a raczej samą wkładkę. Wybierz certyfikowany model antywłamaniowy. Nie wiadomo, co stało się z Twoimi kluczami, w czyje ręce trafiły. Lepiej spać spokojnie dzięki wymianie mechanizmów. A nowy komplet kluczy? dobrze, żeby się nie zgubił!

Zatrzaśnięte auto

Inną sytuacją awaryjną jest zatrzaśnięcie drzwi we własnym samochodzie. Może się to wydarzyć dosłownie wszędzie: przed własnym domem, na parkingu galerii handlowej lub podczas wakacyjnej podróży. Chwila nieuwagi ? kłopoty gotowe. Kluczyki w środku ? Ty na zewnątrz. Mechanizmy zablokowane.

Zachowuj spokój, choć zdenerwowanie jest zupełnie zrozumiałe. Sprawdź, czy na pewno żadne z drzwi się nie otwierają. Następnie wyjmij telefon i dzwoń po ślusarza z Pogotowia Zamkowego, który oferuje awaryjne otwieranie samochodu Warszawa. Nie, nie zachęcamy do wybijania szyby. Jest to niebezpieczne, a poza tym nieopłacalne. Za szybę zapłacisz więcej niż za pomoc fachowca. Dodajmy też, że możesz przy okazji zniszczyć mechanizmy, zarysować lakier, tapicerkę… Zdecydowanie odpuść sobie siłowe rozwiązania. Najbardziej skorzystasz na pomocy fachowca.

Tylko zobacz: profesjonalny ślusarz dysponuje policyjną licencją, a także narzędziami, które pozwalają otworzyć dowolne auto. Naprawdę ? rocznik czy marka producenta nie mają większego znaczenia. Odbyte szkolenia i certyfikaty ułatwiają rozwiązywanie podobnych problemów. Znów, całodobowa działalność Pogotowia Zamkowego działa na korzyść. Jeden, krótki telefon i sprawa załatwiona, fachowiec w drodze. Oszczędzasz nerwy, czas i pieniądze, a za chwilę znów zasiądziesz za kierownicą swojego samochodu. W temacie awaryjnych sytuacji ? ten sam ślusarz może Ci wyjąć złamany kluczyk, na przykład ze stacyjki lub zamka w drzwiach pojazdu.

Włamanie ? serwis wymogiem bezpieczeństwa

Do skrajnych zdarzeń z pewnością należy włamanie do domu lub mieszkania. Nie życzymy nikomu podobnych przeżyć, ale mogą one spotkać dosłownie każdego. Dlatego gdy tylko zauważysz ślady włamania, powiadom policję i wezwij pomoc. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności jest dobry czas, żeby wezwać kompleksowo wykwalifikowanego ślusarza, który naprawi drzwi oraz zamek.

Najlepiej, jeżeli ślusarz przy okazji wymieni wkładkę na antywłamaniową i doradzi Ci w kwestii dodatkowych form ochrony. Na trudne sytuacje nic już się nie poradzi ? wydarzyły się. Jedyne, co możesz zrobić, to pozbyć się ich skutków przy pomocy specjalisty. A następnie zabezpieczyć się na przyszłość… Z Pogotowiem Zamkowym to o wiele łatwiejsze.