Ślusarz – czym się zajmuje, kiedy poszukiwać, jak znaleźć, czym się kierować przy wyborze

Kim jest ślusarz? W czym i kiedy może Ci pomóc? Pewne zawody są ponadczasowe i właśnie ślusarz do nich należy. Dowiedz się, jak wpływa na bezpieczeństwo odpowiedni wybór specjalisty nie tylko od zamków.

Ważne rzemiosło

Dawniej ślusarze byli znani przede wszystkim z obróbki metali, zahaczając w ten sposób o kowalstwo. Z biegiem lat, a raczej wieków fach ewoluował w stronę tworzenia, naprawy i montażu zamków, okuć czy kluczy. Chociaż dziś za produkcję zabezpieczeń i akcesoriów przede wszystkim odpowiadają wielkie fabryki, instalacją i naprawą wciąż zajmują się ślusarze, eksperci w tym zakresie. Mimo że możemy wyróżnić ślusarzy narzędziowych, monterów, mechaników i artystów, uznajmy, że najbardziej kluczową dla klienta rolę odgrywają doświadczeni specjaliści, którzy niejedno potrafią i wielu zadań podejmą się bez żadnego trudu.

Współczesny slusarz Warszawa pracuje zarówno w zakładzie, jak i terenie. Odwiedzając jego siedzibę, z pewnością dostrzeżesz takie narzędzia jak imadło, lutownicę pilniki, piły, nożyce, przecinaki, wiertła, kątowniki, czujniki czy suwmiarki. Gdy potrzebna jest interwencja w domu, przy samochodzie albo w obiektach publicznych, do gry wchodzą specjalistyczne narzędzia lock-pickingowe czy nowoczesne, elektroniczne technologie pomiarowe. Jak widzisz, zawód ten to nie tylko pan, który w jednej ze śródmiejskich kamienic dorabia klucze na zamówienie ? jego możliwości są o wiele szersze. Poznaj kompleksowość współczesnej działalności w branży ślusarskiej.

Szeroko jak Pogotowie Zamkowe

Firmą zatrudniającą wszechstronnych ślusarzy jest Pogotowie Zamkowe. Tego typu działalność doskonale obrazuje, w jak wielu sytuacjach może przydać się całodobowy, błyskawiczny serwis.

Wyobraź sobie, że gubisz klucze do domu i nie możesz go otworzyć. W tej sytuacji przecież nie wybijesz drzwi z ramy… Na szczęście fachowiec jest w stanie użyć nietypowych narzędzi, żeby dostać się do środka, pokonując zamek, nawet ten antywłamaniowy. Odwróćmy nieco całą sytuację. Podchodzisz do własnych drzwi i od razu dostrzegasz ślady włamania. Co zrobić? Oprócz wezwania policji przyda się wsparcie właśnie ślusarza, który naprawi drzwi, wymieni zamki i zadba o zwiększenie poczucia bezpieczeństwa. Wbrew pozorom nie wymaga to ogromnych nakładów finansowych. Żeby komfortowo czuć się we własnych czterech ścianach, warto po prostu wybierać produkty antywłamaniowe i nowoczesne technologie. Sam zakup to jednak za mało ? potrzebny będzie przede wszystkim profesjonalny montaż.

Ślusarskie umiejętności i dostęp do profesjonalnych narzędzi ułatwiają podejmowania się innych wyzwań. Przykład może stanowić zatrzaśnięcie samochodu spowodowane pośpiechem i nieuwagą. Jak wiadomo, może się przydarzyć w tak niekorzystnych miejscach jak zatłoczony parking w centrum miasta lub teren, który musimy niezwłocznie opuścić. Zamiast wybijać okno wystarczy zadzwonić po specjalistę, który jest na bieżąco z technologiami zabezpieczeń wszystkich producentów samochodów. Kilka kroków i auto staje otworem. Dla fachowa wyjęcie złamanego kluczyka ze stacyjki czy zdjęcie firmowych zabezpieczeń bez obawy o zniszczenie pojazdu nie stanowi większego problemu.

Wreszcie nowoczesny, ale doświadczony ślusarz jest gwarancją szerokiego podejścia do zagadnień bezpieczeństwa w domu i miejscu pracy. Doradza i pośredniczy w zakupie zamków oraz wkładek. Wie, jak je zainstalować i zakonserwować, żeby ochronić je przed zbyt szybkim zużyciem. W razie awarii naprawia lub wymienia. Pogotowie Zamkowe jest również certyfikowanym serwisantem marki GERDA.

Czy zawód ślusarza jest skazany na wymarcie i całkowitą marginalizację? Oczywiście, że nie! Po prostu ewoluuje i wymaga przyswajania nowych umiejętności. Poszukując bezpieczeństwa, nadal jednak zwracamy się do fachowców, którzy wiedzą, jak wymienić zamek lub naprawić drzwi. Są godni zaufania, sprawni w działaniu i dlatego wciąż ich potrzebujemy.