Nie wybijaj szyby, czyli skuteczne sposoby na zatrzaśnięcie kluczyków w aucie

Dziwi Cię sugestia, że mógłbyś chcieć wybić szybę w swoim samochodzie? To nietypowe zachowanie przestaje szokować, gdy zdarza się fatalna sytuacja: zatrzaskujesz kluczyki wewnątrz auta. Może stać się to w każdej chwili, ale apelujemy ? nie panikuj ani nie podejmuj pochopnych decyzji. Naprawdę istnieją skuteczne sposoby na rozwiązanie kłopotu. Zapraszamy do lektury, która pozwoli przygotować się na zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie.

Zatrzaśnięte auto

Niezależnie od marki, modelu i rocznika samochodu taka sytuacja niestety może mieć miejsce. W pośpiechu pakujesz bagaże lub wyjmujesz zakupy. Krzątasz się koło auta, a kluczyki są jeszcze w stacyjce lub leżą sobie pozostawione niedbale w środku, na fotelu lub w bagażniku. Zatrzaskujesz drzwi i… wtedy najczęściej pojawia się złość. Kluczyki zostały w środku, a centralny zamek zdążył już zamknąć pojazd na amen.

Pół biedy, jeżeli jesteś w pobliżu domu i dysponujesz zapasowym kluczem, który będzie w stanie odblokować zabezpieczenia i dostać się do środka. Proza życia wskazuje jednak na to, że podobne problemy dotykają nas w najmniej komfortowych okolicznościach, np. w centrum miasta, w godzinach szczytu lub dla odmiany ? w nocy, gdy jedynym rozsądnym krokiem jest szybki powrót do domu i pójście spać. A co z samochodem? Przecież musisz go odzyskać!

Nie wybijaj szyby

Powtarzamy apel zawarty w tytule: nie wybijaj szyby! Wydaje się to jedynym skutecznym rozwiązaniem, ale nie ulegaj złudzeniom. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych argumentów przemawiających za to, że zdecydowanie nie warto wybijać szyby.

  1. Wybicie szyby może skutkować zranieniem ? odłamek może skaleczyć osoby stojące obok lub Ciebie, naruszając skórę rąk lub wpadając do oka. Nawet owinięcie ręki bluzą czy innym ubraniem nie gwarantuje bezpieczeństwa. Ten ?kontrolowany wandalizm? wobec własnego pojazdu może się skończyć bardzo źle, szczególnie w skrajnych nerwach.
  2. Wymiana szyby będzie kosztować. Oryginalne i fabrycznie nowe modele mogą być bardzo drogie, ale nawet warianty używane lub zamienniki potrafią słono obciążyć portfel. Szczególnie jeżeli poruszasz się nowoczesnym pojazdem.
  3. Wybijając szybę, nietrudno o dodatkowe zniszczenia ? np. porysowanie lakieru lub uszkodzenie tapicerki bądź skóry. Po co mnożyć koszty? To niezbyt dobry pomysł!
  4. Próbując dostać się do pojazdu na siłę, możesz przez przypadek naruszyć zabezpieczenia, co przyczyni się do kolejnych awarii i narazi Cię na potencjalne koszty.

Wskazane powyżej 4 argumenty zdają się być przekonujące, prawda?

Sprawdzony sposób na kluczyki zatrzaśnięte w samochodzie

Zanim przejdziemy do 100-procentowo skutecznego rozwiązania omawianego problemu, przedstawmy sprytny trick, pomocny jedynie dla wybranych, starszych modeli aut. Otóż jeżeli samochód ma centralny zamek i jednocześnie klasyczne ?bolce?, którymi możesz odblokowywać pojazd od wewnątrz, spróbuj kawałkiem drutu dostać się do nich przez szparkę w szybie lub przerwę między drzwiami. Jest to jednak zadanie dla cierpliwych i precyzyjnych, a i tak nie gwarantuje skuteczności. Dlatego przejdźmy do opcji ?pewniaka?.

W Warszawie i okolicach działa firma Pogotowie Zamkowe, a w innych regionach Polski z pewnością znajdziesz podobne usługi. Wśród szerokiej oferty ślusarskiej warto wymienić właśnie awaryjne otwieranie pojazdów. Wystarczy jeden telefon, o dowolnej porze, nawet w środku nocy, żeby po chwili na miejsce zdarzenia dojechał wykwalifikowany specjalista. Dysponuje on profesjonalnym sprzętem, a także bogatym doświadczeniem. To wystarczy, aby w bezpieczny i skuteczny sposób otworzyć pojazd ? niezależnie od roku produkcji oraz innowacyjności zabezpieczeń konkretnego producenta.

Istnieją legalne i szybkie sposoby otwierania wszystkich pojazdów, zarezerwowane właśnie dla takich usługodawców. Zamawiając Pogotowie Zamkowe, oszczędzasz czas, pieniądze i nerwy. Wybicie szyby naraziłoby Cię na większe koszty. Tymczasem dzięki wsparciu Pogotowia Zamkowego rozwiązujesz kłopot bez żadnych konsekwencji. Jeżeli trzeba, wyjmiemy złamany kluczyk ze stacyjki lub pomożemy z innym problemem ślusarskim. W razie czego ? jesteśmy w kontakcie. Do usłyszenia, gdy pojawi się problem z awaryjnym otwieraniem, czy to samochodu, czy nawet mieszkania lub sejfu!