Naprawa drzwi – kiedy i jak przeprowadzić i dlaczego nie można o niej zapominać

Wiele rzeczy naprawiamy wyłącznie w obliczu awarii. Pewnego dnia zaczyna ciec kran, więc wzywamy hydraulika lub zakasujemy rękawy, sięgając po skrzynkę z narzędziami. Jednak nieco inaczej jest w przypadku zabezpieczeń domu i mieszkania: drzwi, zamków, wkładek, kłódek, alarmów… Kiedy i jak przeprowadzić naprawę lub konserwację? Dlaczego to tak istotne? Przekonajmy się na konkretnych przykładach.

Włamanie

Złodzieje nie bawią się w zbędne ceregiele. Po prostu wchodzą przez drzwi lub okno w zależności od tego, co łatwiej sforsować. Można poświęcić całe artykuły zagadnieniu zabezpieczeń przed włamaniem, jednak na potrzeby dzisiejszego wpisu ustalmy, że już do niego doszło. Wracasz do domu, a tam drzwi wyłamane z futryn, poprzewracane meble, niezatarte ślady przestępstwa. W pierwszej kolejności powiadom policję i bliskich, a następnie zastanów się, co zrobić z zaistniałą sytuacją.

Dla własnego bezpieczeństwa należy jak najszybciej naprawić drzwi lub wymienić je na nowe. Czy można to zrobić samodzielnie? Pytanie, czy masz takie umiejętności, a nawet jeśli tak, to czy poziom emocji i zdenerwowania pozwala na spokojną, precyzyjną pracę. No właśnie… Na szczęście Pogotowie Zamkowe, zespół doświadczonych ślusarzy, może pomóc w tak nietypowej, trudnej sytuacji, jaką jest naprawa drzwi Warszawa. Fachowcy je wymienią lub doprowadzą do stanu użyteczności. Przy okazji zaproponują i ewentualnie wdrożą dodatkowe zabezpieczenia, jak np. zamek antywłamaniowy. Pamiętaj o profesjonalnym wsparciu w razie potrzeby.

Remont lub budowa

Jeżeli planujesz kompleksowy remont domu lub dopiero go budujesz, zapewne masz przed oczami długą listę wymarzonych produktów. Solidny parkiet, estetyczne kafelki, stylowe meble, nowoczesne sprzęty ? to tylko część rzeczy, które planujesz zakupić. Nie zapominaj jednak o bardziej technicznych wydatkach. Nie tyle ze względu na estetykę, ile przede wszystkim z uwagi na bezpieczeństwo oraz oszczędność energii warto wymienić drzwi, szczególnie wejściowe. Być może wystarczy ich naprawa oraz konserwacja? To świetny moment, żeby rozważyć ponowny montaż, odpowiednie zabezpieczenie czy wymianę wkładki w zamku. Nowy komplet kluczy do domu wyglądającego jak nowy? To brzmi dobrze! Wykorzystaj tę świetną okazję.

Wynajem

Przejmujesz mieszkanie po innych właścicielach? A może wynajmujesz lokal najemcom i przekazujesz go w kolejne ręce? Trudno o lepszą okazję do naprawienia drzwi i wymiany zabezpieczeń. Dla własnego spokoju lepiej wymienić jeśli nie całe zabezpieczenie, to chociażby samą wkładkę. To wystarczy, aby otrzymać nowy komplet kluczy, a także zminimalizować ryzyko włamania lub nieautoryzowanego wejścia, np. osoby z kręgu poprzednich lokatorów ? takie sytuacje również mają miejsce. Poza tym odpowiednio zabezpieczone mieszkanie jest atrakcyjniejsze, to dodatkowy atut w czasie negocjowania ceny.

Problemy z otwieraniem drzwi

Dość oczywistą sytuacją, w której należy zadzwonić po serwisanta zamków, jest brak możliwości dostania się do własnego domu lub mieszkania. Przyczyny mogą być rozmaite ? od zgubienia jedynych kluczy, po awarię zamka lub zawiasów. W obu przypadkach samodzielna próba rozwiązania problemu raczej spełznie na niczym. Dużo lepszym pomysłem jest po prostu telefon do Pogotowia Zamkowego i usługa profesjonalnego ślusarza. Naprawa, podobnie jak wymiana zabezpieczeń, najlepiej wykonać jak najszybciej. Bezzwłocznie, pilnie ? dla własnego komfortu i bezpieczeństwa.

Pogotowie Zamkowe ? pomoc przez całą dobę

Jeżeli chcesz i musisz naprawić drzwi, zadzwoń do nas. Oferujemy usługi w trybie 24/7 na terenie Warszawy i okolic. Dysponujemy certyfikatami potwierdzającymi umiejętności oraz branżowe doświadczenie, a także posiadamy specjalistyczne narzędzia, które ułatwiają naprawę drzwi, nie wspominając o usługach ślusarskich, jak otwieranie zamków bez kluczy, dostęp do zatrzaśniętego samochodu czy montaż systemów master key. Zadzwoń ? drzwi to przecież symboliczna i faktyczna brama do Twojego domowego królestwa!