Awaryjne otwieranie samochodu – kiedy jest niezbędne

Awaryjne otwieranie samochodu: czy wiesz, kto się w nim specjalizuje? Być może ta wiedza  nigdy Ci się nie przyda ? oby nie ? ale doświadczeni kierowcy wiedzą, że na drogach można spodziewać się dosłownie wszystkiego. Łącznie z zatrzaśnięciem własnego auta.

Wyobraź sobie kilka sytuacji, w których nie masz dostępu do własnego samochodu:

  • stoisz na płatnym miejscu w centrum zakorkowanego miasta;
  • nie możesz opuścić siedziby firmowej;
  • jesteś u znajomych ? kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od własnego domu;
  • zbliża się wieczór, a musisz odebrać z imprezy nastoletnie dziecko;
  • ruszasz w trasę ? firmową delegację;
  • rozpoczynasz urlop i pakujesz samochód na wakacje.

Już same te scenki kojarzą się z pośpiechem i stresem, prawda? Jeżeli dodamy do tego nieuwagę i napięcie ? o problem nietrudno. Zagapisz się i drzwi zatrzaśnięte. Kluczyki w stacyjce, na fotelu lub w bagażniku. Katastrofa. Co zrobić?

Awaryjne otwieranie auta na własną rękę

Jeżeli posiadasz leciwe auto, w którym elektronika nie zdominowała jeszcze całej technologii odpowiedzialnej za bezpieczeństwo, masz szanse rozwiązać kłopot samodzielnie. Spróbuj dostać się drucikiem do środka i poruszyć bolcem, który odblokuje centralny zamek. Problem w tym, że zapewne nie jest to możliwe. W nowych autach istnieją skuteczne zabezpieczenia przed nieautoryzowanym wejściem.

W związku z powyższym jedynym siłowym rozwiązaniem wydaje się wybicie szyby. Ale dobrze wiesz, że nie jest to zbyt rozsądne. Można się pokaleczyć, a przy okazji zniszczyć tapicerkę i lakier. Poza tym z miejsca narażasz się na wysokie koszty. Przecież nawet używane lub nieoryginalne szyby kosztują wiele. W każdym razie więcej niż pomoc specjalisty.

Kontrolowane włamanie do samochodu

Jeżeli bardzo się spieszysz, a nie masz praktycznie żadnych szans na samodzielne, szybkie otworzenie auta, pozostaje Ci zadzwonić po Pogotowie Zamkowe ? firmę, która całodobowo świadczy kompleksowe otwieranie samochodów Warszawa.

Profesjonalny ślusarz dysponuje specjalnymi licencjami i narzędziami, które służą do pokonywania fabrycznych zabezpieczeń każdego auta. Niezależnie od marki, rocznika i wersji wyposażeniowej pracownik Pogotowia Zamkowego wie, w jaki sposób dostać się do środka. To zasługa z jednej strony dużego doświadczenia, a z drugiej ? nieustannego rozwoju i udoskonalania umiejętności. Co zrobić, aby skorzystać z tej pomocy? Wystarczy wyjąć telefon i zadzwonić. Bez względu na to, czy jesteś na terenie firmy, na własnym podwórku, czy w centrum miasta, szybko stamtąd odjedziesz.

Podsumujmy najważniejsze korzyści:

  • płacisz mniej niż za nową szybę;
  • masz pewność, że zabezpieczenia, lakier czy tapicerka nie zostaną uszkodzone;
  • usługa jest realizowana od ręki ? firma Pogotowie Zamkowe działa w trybie 24/7 na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości;
  • nie niszczysz auta, a dostajesz się do środka;
  • wynajmujesz fachowca, który zna sposoby na wejście do każdego samochodu;
  • nie tracisz czasu i nerwów;

ślusarz może wyjąć złamany kluczyk ze stacyjki i doradzić w kwestiach bezpieczeństwa