Awaryjne otwieranie mieszkań – jak sobie poradzić, gdy trzeba się włamać do własnego domu

Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że Twój dom pewnego dnia może być dla Ciebie? niedostępny? Jak to możliwe? Są różne przyczyny. Rozwiązanie ? tylko jedno. Zapraszamy do lektury artykułu, który przyda się w sytuacji kryzysowej.

Dom zamknięty dla mieszkańców

Można wyróżnić trzy główne przyczyny, przez które wejście do własnego domu jest utrudnione, a w zasadzie niemożliwe:

  • awaria zamka lub drzwi;
  • kradzież kluczy;
  • zgubienie kluczy.

W drugim i trzecim przypadku zakładamy, że nie dysponujesz zapasowym kompletem lub osoba, która takowy posiada, znajduje się zbyt daleko, żeby udzielić niezbędnej pomocy. Teoretycznie nie wyobrażasz sobie podobnej sytuacji, ale jako firma z dużym doświadczeniem możemy potwierdzić ? klienci dzwonią z najróżniejszymi problemami. Wbrew pozorom zatrzaśnięte drzwi do własnego domu nie stanowią ekstremum i szczytu kłopotów. Co Ci pozostaje? Zabrzmi to dziwne, ale włamanie do własnego domu. Dowiedz się, co możesz zrobić samodzielnie i jak w razie potrzeby poszukać pomocy na zewnątrz, której może udzielić Ci ślusarz Warszawa.

Weź głęboki wdech i…

?uspokój nerwy. Wiemy ? brak możliwości wejścia do domu jest bardzo obciążający nie tylko ze względów praktycznych, ale i psychicznych. Niemniej jednak ?tylko spokój może nas uratować?. Zastanów się więc, czy na pewno klucze przepadły. Jeśli została Ci wyrwana torebka, nie ma o czym mówić. Ale jeśli brakuje ich w kieszeni… być może zostały u znajomych, w pracy, w ostatnio odwiedzanym miejscu? Podzwoń, popytaj; może leżą gdzieś, zawieruszone, gotowe do odebrania w każdej chwili.

Również w przypadku zacinającego się zamka lub zatrzaśniętych drzwi sytuacja może nie być tak beznadziejną, jak się wydaje. Przyjrzyj się mechanizmom, popróbuj je pokonać, używając siły i podstawowych narzędzi. Być może nic to nie da, ale warto próbować. Uważaj na ryzyko skaleczenia albo większego zniszczenia drzwi. Być może lepiej od razu przejść do następnego punktu.

Jeżeli masz ograniczony dostęp do mieszkania, warto pomyśleć nad rozwiązaniami. Szanse wzrastają w przypadku domu ? być może zostawiłeś otwartą bramę garażową lub drzwi prowadzące do piwnicy. Masz balkon? Nawyk zostawiania uchylonych okien? Obejdź budynek dookoła, choć jest ryzyko, że nic nie wskórasz. Pozostaje Ci jedno: włamać się do własnego domu. Tylko nie rób tego samodzielnie!

Kontrolowane włamanie ? pomoc ślusarza

Jedynym zalecanym rozwiązaniem wydaje się niezwłoczny kontakt z fachowcem ? ślusarzem. Martwisz się, że jest późno? Jeżeli mieszkasz na terenie Warszawy lub okolic stolicy, skontaktuj się z Pogotowiem Zamkowym, które pracuje w trybie całodobowym, przez cały tydzień. Pomoc jest dostępna tak w godzinach szczytu, jak i nad ranem czy późnym wieczorem.

Licencjonowany ślusarz posiada licencję policji oraz niedostępne na ogólnym rynku narzędzia lock-pickingowe, które pozwalają otwierać budynki bez używania kluczy. To naprawdę możliwe. Fachowy, działający kompleksowo specjalista dysponuje doświadczeniem i narzędziami, które pozwalają nie tylko naprawić zamek, ale również drzwi czy wkładkę.

Jeszcze jedna ważna uwaga: gubisz klucze? Są skradzione? Nawet po ich dorobieniu lepiej rozpatrzyć wymianę zamka na nowy. Dla własnego bezpieczeństwa. Koszt jest relatywnie niewielki, a zyski odczuwalne. Nowa wkłada kosztuje zaledwie kilkadziesiąt, sto kilkadziesiąt złotych. Możesz spróbować wymienić ją samodzielnie. Zaletą jest nowy komplet kluczy oraz wzmocnione bezpieczeństwo. Podczas zakupów warto zwracać uwagę na klasę antywłamaniową konkretnego produktu. Nie reklama, a certyfikat świadczą dobrze o tego typu ofercie.

Podsumowując: nie życzymy Ci sytuacji, w której będziesz włamywać się do własnego domu. Jeśli jednak do niej dojdzie, nie trać głowy. Wyciągnij telefon i zadzwoń po ślusarza z Pogotowia Zamkowego, który jest do Twojej dyspozycji i pomoże Ci rozwiązać problem.